• Proč platit mobilním telefonem?

  Mobil  máte skoro pořád po ruce. Na oběd s kolegy už si nemusíte brát peněženku, nemusíte ji ani lovit z kabelky nebo batohu.


  Když si nahrajete naši Equa bank platební kartu do Apple Wallet nebo Google Pay, během pár vteřin se můžete vydat do nejbližšího obchodu a vyzkoušet, jak jednoduché je platit mobilem.

 • Mám Android a chci využívat Google Pay

  TIP: Věděli jste, že nově si můžete kartu přidat do Google Pay z naší mobilní appky ihned po založení účtu a nečekat až vám přijde karta do schránky?


  Přidejte kartu ve 3 jednoduchých krocích:


  • Otevřete detail karty v záložce s vaším jménem.
  • Klikněte na tlačítko Přidat do Google Pay.
  • Potvrďte přidání karty.

  Začněte nakupovat v kamenných obchodech hned po založení běžného účtu až do výše denního limitu 50 000 Kč.


  Pokud si kartu chcete přidat přímo přes Google Pay, počkejte až vám kartu zašleme poštou a podívejte se na jednoduchý video návod níže, jak kartu v Google Pay přidáte.


  Zároveň ve svém mobilu potřebujete verzi Android 5.0 a vyšší a technologii NFC (Near Field Communication).


  Podívejte se, jak správně přidat platební kartu:


  Používejte službu Google Pay všude tam, kde uvidíte tyto symboly:  Používejte službu Google Pay všude tam, kde uvidíte tyto symboly:


    

 • Jak platit v obchodě s Google Pay

  Platby do 500 Kč:

  1. Zapněte obrazovku mobilního telefonu (nemusí být odemknutá) a ten pak přiložte k platebnímu terminálu.

  2. Vyčkejte na provedení platby, po němž obdržíte potvrzení o transakci přímo v aplikaci.

  3. V některých případech, například u starších typů platebních terminálů, budete vyzváni k zadání PIN kódu na terminálu z důvodu vyšší bezpečnosti.

  4. Pokud v průběhu tří po sobě jdoucích plateb neodemknete telefon, pak budete při čtvrté transakci na obrazovce vyzváni k jeho odemknutí a opětovnému přiložení telefonu k platebnímu terminálu


  Platby nad 500 Kč:

  1. Odemkněte obrazovku pomocí Vašeho přístupového hesla (číselné heslo, Pattern heslo nebo otisk prstu) a přiložte telefon k platebnímu terminálu.

  2. Vyčkejte na provedení platby, po němž obdržíte potvrzení o transakci přímo v aplikaci.

  3. V některých případech, například u starších typů platebních terminálů, budete vyzváni k zadání PIN kódu na terminálu z důvodu vyšší bezpečnosti.

  4. Pokud při přiložení k platebnímu terminálu bude Vaše obrazovka pouze rozsvícená, ale zamknutá, budete vyzváni k jejímu odemknutí přístupovým heslem. Poté opět přiložíte telefon k terminálu a provede se platba. 


 • Často se ptáte

  Napadají vás další otázky k placení mobilem? Podívejte se, jestli odpověď nenajdete níže.


  Musím mít v telefonu přístup k internetu, abych mohl platit?


  Ne. Přístup k internetu potřebujete v momentě, kdy vaši kartu přidáváte do Google Pay. Občas se může při placení stát, že nedošlo k synchronizaci transakcí. Proto doporučujeme se občas k internetu připojovat, aby byla zajištěna spolehlivost této platební metody.


  Nedaří se mi přidat kartu do Google Pay


  Ujistěte se, že váš mobilní telefon podporuje technologii NFC (naleznete v nastavení telefonu) a že jste připojeni k internetu. Přidání platební karty do Google Pay funguje na území ČR a západní Evropy a kartu můžete přidat maximálně do pěti zařízení.


  Kde uvidím svoje transakce?


  Všechny platby naleznete přehledně ve svém internetovém bankovnictví nebo Equa bank mobilní aplikaci. V samotné aplikaci Google Pay lze nahlédnout pouze na deset posledních transakcí provedených pomocí aplikace.


  Co dělat, když již nechci používat kartu v mobilu nebo chci celou službu zrušit?


  Kartu v Google Pay odeberte kliknutím na tlačítko odebrat u příslušné karty. Pokud již telefon nebudete používat nebo jej případně budete dávat k dispozici jiné osobě, je třeba odebrat kartu z Google Pay. Tím se ovšem neruší standardní plastové karty.