Standard
Základní
Typ karty
Debit Mastercard
Výběry z bankomatů doma i v zahraničí
Zdarma
Pravidelné investování bez vstupního poplatku
Ne
Pojištění karty a osobních věcí
Celoroční cestovní pojištění
Bonusové programy
Vedení karty
0 Kč
Otevřít účet
Premium
Základní
Typ karty
Debit Mastercard Gold
(pouze od 18 let)
Výběry z bankomatů doma i v zahraničí
Zdarma
Pravidelné investování bez vstupního poplatku
Ano*
Pojištění karty a osobních věcí
Do výše 35 000 Kč
Celoroční cestovní pojištění
Celá rodina,
po Evropě a kdykoliv
Bonusové programy
MasterCard®
Mastercard Premium®, 
​​​​​​​Sphere
Vedení karty
99 Kč / měs.
Otevřít účet
Premium Plus
Základní
Typ karty
Debit Mastercard Gold
(pouze od 18 let)
Výběry z bankomatů doma i v zahraničí
Zdarma
Pravidelné investování bez vstupního poplatku
Ano*
Pojištění karty a osobních věcí
Do výše 50 000 Kč
Celoroční cestovní pojištění
Celá rodina,
po celém světě a kdykoliv
Bonusové programy
MasterCard®
Mastercard Premium®, 
​​​​​​​Sphere
Vedení karty
149 Kč / měs.
Otevřít účet
 • Rychlé a bezpečné nakupování kdykoliv a kdekoliv

  Bezkontaktní kartou Debit Mastercard můžete platit v obchodech, na internetu i v zahraničí. Navíc u plateb do 500 Kč nemusíte zadávat PIN. Přečtěte si více o platbách na internetu a nastavení E-PINU. 

  Bezkontaktní platbu využijete v takto označených obchodech:

  Symboly bezkontaktní platby kartou

  V ostatních obchodech můžete platit kartou běžným způsobem – vložením karty do terminálu. Limity pro platby kartou si zdarma změníte ve svém internetovém nebo mobilním bankovnictví.

  TIP: Kartu můžete přidat i k běžnému účtu v eurech nebo amerických dolarech. Peníze pro výběry a platby kartou se automaticky čerpají z běžného účtu v téže měně. Měny se tak nepřevádějí směnným kurzem a díky tomu ušetříte.

 • Aktivace karty přímo z mobilní aplikace Equa bank

  Platební kartu si jednoduše aktivujete nově také v naší mobilní aplikaci Equa bank. V záložce svého profilu na spodní liště si najdete sekci "Karta", kde stačí jen kliknout na "Aktivovat kartu". Samozřejmě si kartu můžete i nadále aktivovat ve svém internetovém bankovnictví.


  TIP: Věděli jste, že nově můžete platit s kartou v kamenných obchodech ihned po založení běžného účtu? Nečekejte, až vám přijde karta do schránky a začněte nakupovat v obchodech až do výše denního limitu 50 000 Kč.

 • Platby mobilem s Apple Pay a Google Pay

  Žádnou z karet s sebou ani fyzicky nemusíte nosit. Stačí, když si ji nahrajete do svého mobilního telefonu a pomocí Google Pay nebo Apple Pay s ní zaplatíte u všech bezkontaktních terminálů.


  TIP: Aktivní kartu si nově můžete nahrát přímo z naší mobilní aplikace Equa bank a nemusíte přepisovat údaje do Wallet nebo Google Pay.

 • Pojištění ke kartě Premium

  Spolehlivé pojištění, které ochrání vaši rodinu i peníze.

  Společně se svou Zlatou kartou získáte mimo jiné základní Pojištění karty a osobních věcí a Celoroční cestovní pojištění Rodina Evropa pro vás a celou vaši rodinu.

  Pojištění karty a osobních věcí - Základní

  • Pojištění karty a osobních věcí pokryje náklady vzniklé zneužitím vaší platební karty nebo ztrátou/odcizením vašich osobních věcí, a umožní vám si znovu tyto věci pořídit. V obou případech vždy až do výše 35 000 Kč.

  Celoroční cestovní pojištění balíček Rodina Evropa pro vás i celou vaši rodinu

  • Již nemusíte přemýšlet o sjednání cestovního pojištění před každou svou cestou do zahraničí. S Celoročním cestovním pojištěním, které je součástí Zlaté karty Premium, můžete vycestovat do celé Evropy (s územní platností i  Egypta, Maroka, Turecka a Tuniska) se svou rodinou, kdykoliv až na 90 dní.
 • Pojištění ke kartě Premium Plus

  Komplexní pojištění, které vás vždy ochrání.

  Se Zlatou kartou Premium Plus automaticky získáte Pojištění karty a osobních věcí a Celoroční cestovní pojištění Rodina Svět pro vás a celou vaši rodinu.

  Pojištění karty a osobních věcí - Komplexní

  • Pojištění karty a osobních věcí vám až do výše 50 000 Kč pokryje náklady vzniklé zneužitím vaší platební karty, mobilního či internetového bankovnictví a dalších kybernetických hrozeb. 
  • Zároveň vám umožní znovu si pořídit ztracené nebo odcizené osobní věci včetně odcizeného telefonu, tabletu, notebooku, fotoaparátu nebo hudebního přehrávače. To vše až do výše 50 000 Kč.
  • Součástí jsou také asistenční služby (např. právní asistence a asistence při poškození pověsti na internetu) nebo pojištění obnovy dat z poškozených zařízení. 

  Celoroční cestovní pojištění balíček Rodina Svět pro vás i celou vaši rodinu​​​​​​​

  • S kartou Premium Plus můžete díky Celoročnímu cestovnímu pojištění vycestovat kamkoliv s celou svou rodinou až na 90 dní. Evropa, USA i další kontinenty? Žádný problém, ať budete kdekoliv, můžete být v klidu.
 • Využívejte exkluzivních nabídek v České republice i v zahraničí.

  Ke své Zlaté kartě Premium nebo Premium Plus získejte zdarma spoustu jedinečných výhod. Využijete je při nakupování, cestování a každodenních záležitostech.

  Vaše Zlatá karta od Mastercard vám kromě pohodlného placení nabízí mnohem víc:

  • Atraktivní nabídky u vybraných partnerů a obchodů
  • Online lékařskou poradnu nebo objednání k lékaři s aplikací uLékaře.cz
  • Pohodlí Mastercard letištních salonků v Praze a Bratislavě a SKY Lounge ve Vídni
  • Asistenční služba 24/7
  • Jedinečný program Mastercard Priceless® Cities, ve kterém si se svou kartou můžete vybrat mnoho skvělých výhod a slev v nejnavštěvovanějších městech světa

  S kartou Mastercard bez obav díky Nonstop Alarm centru:

  • Na čísle 242 452 600 jsou vám k dispozici vyškolení asistenti, kteří vám pomohou vyřešit vše od zajištění donášky květin, informací o restauracích, technické pohotovostní služby, informací o rizicích spojených s cestou do zahraničí až po zajištění opravy vašeho vozu.
 • Věrnostní program Sphere

  Díky zlaté kartě s programem Sphere získáváte slevu v okamžiku nákupu. Žádné věrnostní body.

  Naše zlatá karta je již součástí programu Sphere, díky kterému můžete využívat výhody a slevy v rozsahu 5 – 30 % na více než 10 000 obchodních místech v České a Slovenské republice. 

  V programu Sphere jsou i některé partnerské e-shopy. Při nákupu na internetu stačí zadat číslo pod čárovým kódem umístěným na zadní straně vaší karty.