Kontakt pro média 
Tereza Kaiseršotová
Tisková mluvčí
tereza.kaisersotova@rb.cz


Etický kodex
PDF Raiffeisenbank International Group ke stažení ZDE

23. 6. 2021

Equa bank garantuje u spotřebitelských půjček nejnižší splátku na trhu

Zájemci o spotřebitelský úvěr mají nyní u Equa bank garanci nejnižší splátky na trhu.  Pokud by jim jiná instituce nabídla pro stejnou výši úvěru nižší splátku, Equa bank splátku upraví tak, aby byla nejnižší. Tato nabídka platí jak pro zájemce o Minutovou půjčku tak pro klienty, kteří si chtějí sloučit různé úvěry do jednoho díky RePůjčce.

Zatímco řada společností, poskytující na českém trhu spotřebitelské půjčky, slibuje odměny za řádné splácení nebo „bonusové“ sazby, Equa bank se zaměřuje na jednoduché a transparentní podmínky. Ty platí za všech okolností. Půjčka od Equa bank je tak od počátku pro klienty co nejvýhodnější, aniž by museli plnit jakékoli zvláštní podmínky.

Pro významnou část klientů je klíčovým ukazatelem nízká měsíční splátka. Equa bank je díky výhodným podmínkám svých půjček schopna ji svým klientům nabízet dlouhodobě, nyní se rozhodla navíc ji i garantovat. Pokud by klient obdržel od konkurenční společnosti nabídku nižší splátky při stejné nebo větší velikosti úvěru, může se na Equa bank obrátit a ta mu splátku upraví tak, aby byla nejnižší.

Minimální úroková sazba, kterou v rámci garance nejnižší splátky může klient získat, je 3,8 % p. a. Maximální doba splatnosti minutové půjčky, kterou lze v rámci této garance získat, je 120 měsíců.

„Výše měsíční splátky je pro rozhodování ohledně půjčky pro řadu lidí klíčová. Zvažují totiž, jak zatíží jejich měsíční rozpočet. Z našeho výzkumu například víme, že pro 30 % lidí s půjčkou je nižší splátka důvodem pro změnu banky. A pro téměř 35 % zájemců o půjčku je garance nízké splátky důvodem, proč se pro danou půjčku rozhodnout,“ Michal Hanousek, Head of Asset Products, Equa bank.

Minutová půjčka do tří minut

Schválení Minutové půjčky probíhá on-line do tří minut. Dalšími výhodami jsou její přehlednost, transparentnost a výhodnost. Za zřízení a vedení půjčky se nic neplatí. Zdarma je samozřejmě i předčasné splacení, mimořádné splátky či změna výše splátek a samozřejmostí je výhodná sazba již od 3,8 % p. a. Díky Minutové půjčce může klient získat až 700 000 Kč na cokoliv bez ručení.

Minutovou půjčku lze jednoduše vyřídit i on-line přes web nebo mobilní aplikaci. Pokud tedy klient nechce, nemusí vůbec na pobočku. Žadatelé, kteří zatím nejsou stávajícími klienty banky, mohou rovněž žádat on-line, pro podpis smlouvy si pak mohou vybrat, zda navštíví pobočku, nebo je navštíví kurýr. Equa bank navíc nedávno výrazně vylepšila svou aplikaci pro on-line vyřízení půjčky. Aplikace je nyní graficky přehlednější s intuitivními prvky a snadnou orientací. Texty jsou formulované jednoduše a srozumitelným jazykem.

RePůjčka ušetří

Equa bank umožňuje díky RePůjčce sloučení všech půjček do jedné s výhodnějšími podmínkami.  I na RePůjčku se vztahuje nabídka garance nejnižší splátky na trhu.

Převést k Equa bank je možné závazky u bank i splátkových společností. RePůjčku je možné využít pro sloučení běžných půjček, kreditních karet, kontokorentů i půjček na auto. Za účelem získání lepších podmínek je možné k Equa bank převést i jen jednu půjčku. Na každé převedené půjčce k Equa bank klient ušetří v průměru 20 000 Kč. Celkem banka již klientům ušetřila více než 560 milionů korun. RePůjčku je možné sjednat až do výše 700 000 korun.

Více o garanci nejnižší splátky na trhu najdete ZDE.

REPREZENTATIVNÍ PŘÍKLAD: Výše půjčky 100 000 Kč na 60 měsíců při měsíční splátce 1 833 Kč, pevná úroková sazba 3,8 % p. a., RPSN 3,9 %. Celková částka splatná spotřebitelem 109 980 Kč.