Logo ke stažení
logo ve formátu PNG
logo ve formátu PDF
​​​​užití loga Equa bank - pravidla


Kontakt pro média 
Tereza Kaiseršotová
Tisková mluvčí
tereza.kaisersotova@rb.cz


Etický kodex
PDF Raiffeisenbank International Group ke stažení ZDE

6. 5. 2021

Equa bank roste díky digitalizaci služeb

Během prvních tří měsíců letošního roku zaznamenala Equa bank nárůst zájmu o klíčové produkty pro retailovou klientelu – ať již jde o spotřebitelské úvěry, hypotéky, investice či depozitní produkty. Za tímto růstem stojí digitalizace většiny produktů a možnost jejich získaní zcela on-line bez nutnosti návštěvy pobočky, což bylo klíčové zejména v době karanténních opatření.

„Neustále přicházíme s inovacemi v oblasti digitalizace a průběžně rozvíjíme naši mobilní aplikaci. Jejím prostřednictvím je možné si vzít zcela bez návštěvy pobočky například spotřebitelský úvěr nebo si založit běžný účet. Mobilní aplikace je tak nejčastější cestou, kterou naši klienti obsluhují svůj účet nebo si zřizují nové produkty,“ řekl Ondřej Hák, ředitel retailového bankovnictví, Equa bank.

Velký zájem byl mezi klienty o úvěry a hypotéky. Například objem nově poskytnutých půjček se během prvního čtvrtletí meziročně zvýšil o 9 %.

Růst zájmu o „Minutovou půjčku“, spotřebitelský neúčelový úvěr Equa bank, byl podpořen i tím, že od loňského října mohou současní i noví klienti banky získat úvěr přes zcela novou, moderní a jednoduchou on-line žádost, a to jak z webu, tak i z mobilu. Vyřízení je velmi snadné. Pro stávající klienty je pohodlným zrychlením zejména vyplňování pouze těch informací, které o nich banka dosud v souvislosti s vedením jejich bankovních produktů nezná, nebo je potřebuje aktualizovat. Nově příchozí klienti zase oceňují možnost načtení informace o svých příjmech z internetového bankovnictví své hlavní banky, místo pracného dokládání potvrzení o příjmech. Žádost je tak zcela on-line, „bez papíru“. Díky rychlosti čerpání po podpisu smlouvy, předčasným splátkám zdarma, nulovým poplatkům a nízkým úrokovým sazbám patří Minutová půjčka k těm nejvýhodnějším na trhu.

Rekordní počátek roku na hypotečním trhu - tažený nízkými úrokovými sazbami hypoték a růstem cen nemovitostí - se projevil také u Equa bank. Meziročně se v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšil objem nově poskytnutých hypoték o 40 %. V oblasti hypoték udělala Equa bank krok k digitalizaci a její klienti mohu začít cestu k novému bydlení pomocí mobilní aplikace. Po zadání požadovaných parametrů hypotéky se například dozví úrokovou sazbu či měsíční splátku.

Equa bank se na začátku roku opět dařilo i v akvizici nových klientů, jejichž celkový počet se meziročně zvýšil o 11 % a banka má nyní celkem 488 000 klientů.

Dlouhodobě Equa bank roste v oblasti investování do fondů. Prodej investičních fondů se meziročně v prvním čtvrtletí zvýšil o 77 %. Ještě výrazněji rostl objem aktiv ve správě (Assets Under Management), který meziročně posílil o 157 % na 892 mil. Kč.

Equa bank umožňuje pravidelné i jednorázové online investování podle investičních cílů. Klientům nabízí 39 korunových fondů pokrývajících globální i regionální akciové a dluhopisové trhy od renomovaných a důvěryhodných správcovských společností – BNP Paribas AM, Fidelity a NN IP.

Investice je výsledkem osobního rozhodnutí investora po předchozím zvážení vlastní finanční situace, vztahu k riziku a účelu investice. S investičními nástroji jsou spojena různá investiční rizika, přičemž hodnota investice může kolísat a není zaručena návratnost původní investované částky. Minulá ani očekávaná výkonnost investičních nástrojů nezaručuje skutečnou výkonnost budoucí.