2016

• Již potřetí jsme obhájili v soutěži Zlatá koruna Cenu veřejnosti.

V soutěži Zlatá koruna, která oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu, jsme získali celkem 6 medailí. Kladná hodnocení produktů Equa bank vyjadřovali nejen odborníci, ale i široká veřejnost. Právě veřejnost zvolila na internetu Běžný účet Equa bank jako nejlepší produkt roku. Hlasující podnikatelé projevili spokojenost s Podnikatelským účtem Equa bank a rozhodli, již druhý rok po sobě, o jeho umístění na druhém místě. Podnikatelský účet hodnotila stejně i odborná porota, která přitom druhé místo přisoudila také Běžnému účtu, Zlaté platební kartě a Minutové půjčce.

2015

• V soutěži Zlatá koruna jsme získali celkem šest ocenění

Equa bank získala ve finanční soutěži Zlatá koruna celkem 6 medailí. S našimi produkty jsme uspěli jak u odborníků, tak u široké veřejnosti. Na nejvyšší stupeň jsme vystoupili v Ceně veřejnosti, a to s produktem Běžný účet Equa bank. Zlatou korunu jsme získali také v kategoriích Úvěry a Hypotéky. Uspěli jsme i s naší platební kartou, která získala druhé místo. Na stříbrné příčce jsme se umístili v Ceně podnikatelů. Šesté ocenění v podobě bronzové koruny jsem získali v kategorii Účty.
  • Získali jsme 2. místo v soutěži Klientsky nejpřívětivější banka 2015

V ceně Hospodářských novin v sedmém ročníku výzkumu Nejlepší banka jsme získali druhé místo v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka roku 2015. V rámci hodnotících kritérií se vychází zejména z nákladů na vedení účtu, poplatků, úroků na spořících účtech a termínovaných vkladech, ale i úročení hypoték a spotřebitelských úvěrů.

2014

• 3 oceněné produkty v soutěži serveru Finparáda.cz

V soutěži Finanční produkt roku 2014 serveru Finparáda.cz jsme se s našimi produkty dostali do předních příček. Získali jsme 2. místo za Běžný účet a za Hypotéku na bydlení, na 3. místě jsme se umístili s naším Spořicím účtem.
  • Ocenění za nejlepší retailovou bankou roku 2014

Renomovaný světový časopis World Finance vyhodnotil Equa bank jako nejlepší retailovou banku v ČR pro rok 2014. Ocenění získala Equa bank za dlouhodobou kvalitní a transparentní práci při plnění přání a požadavků více než 100 000 klientů. World Finance hodnotil úroveň moderních bankovních metod v podobě internetového a mobilního bankovnictví, rozsah nabídky produktů a služeb, bankovní inovace a vztahy se zákazníky. Porotci magazínu World Finance ocenili i rozšiřující se síť poboček.
  • Stříbro v soutěži Banka roku 2014

Equa bank se stala druhou nejdynamičtější bankou na českém trhu v prestižní soutěži Fincentrum Banka roku 2014 v kategorii „Nejdynamičtější banka roku 2014“.
    Banka pokračovala i v roce 2014 s rozšiřováním nabídky produktů a služeb klientům z řad občanů i z řad podnikatelů. Např. začátkem roku odstartovala úspěšnou kampaň Vracíme poplatky, kdy klientům bank vrátila v případě refinancování hypoték nebo půjček poplatky, které zaplatili za vedení úvěru své původní bance.
  • Stali jsme se klientsky nejpřívětivější bankou roku

V soutěži Nejlepší banka 2014 jsme získali první místo v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka roku. Ocenění Klientsky nejpřívětivější banka roku získává banka, která vyniká mezi kritérii z klientského pohledu. Těmi jsou náklady na vedení účtu, sankční a mimořádné poplatky, sazby, poskytované produkty, poskytované služby, dostupnost a samozřejmě komunikace s klienty.
  • Zákazníci rozhodli: nejoblíbenější účet má Equa bank

Náš běžný účet je nejvíce oceňovaný podle prestižní ankety Zlatá koruna. Cenu veřejnosti získal díky hlasování více než 100 900 lidí, kteří vybírali mezi 588 produkty. U klientů zabodovaly například výběry ze všech bankomatů zdarma a možnost vedení účtu zcela bez poplatků.
  • Dvě zlaté a dvě stříbrné pro úvěry, hypotéky a kartu

Uspěli jsme také u odborné poroty. Získali jsme dvě 1. místa: za RePůjčku mezi úvěry a za Refinancování mezi hypotékami. Refinancování hypoték - Vracíme poplatky zároveň obdrželo stříbrnou medaili jako novinka roku. Naší Bezkontaktní kartě patří 2. místo mezi platebními kartami.

2013

• Finanční produkty roku najdete v Equa bank

Na stupních vítězů jsme nechyběli ani v soutěži Finanční produkt roku 2013 serveru Finparáda.cz. Získali jsme 1. místo za Běžný účet a další 1. místo za Spořicí účet.
    Úspěšnou sbírku doplnila Účelová hypotéka se 3. místem.
  • 3 medaile pro RePůjčku, Refinancování a Běžný účet

V anketě Zlatá koruna jsme brali tři ocenění. Mezi úvěry vyhrál na českém trhu ojedinělý koncept Refinancování spotřebitelských půjček – RePůjčka. Dále jsme získali dvě bronzové koruny: za Běžný účet a také za Refinancování hypotéky v kategorii úvěry.

2012

• Skokani roku

Cena Nejdynamičtější banka roku patří bance, která podle odborné poroty v posledním roce nejvýrazněji zlepšovala své služby. V této kategorii jsme dosáhli na třetí místo. Cenu vyhlašuje společnost Ernst & Young.
  • Druhý nejlepší bankovní web

Odborná porota ocenila naše webové stránky 2. místem mezi bankovními weby v soutěži WebTop100. Největší soutěž digitálního marketingu srovnává kvalitu a důvěryhodnost webů firem v ČR.