2021

 • Letos jsme díky vám získali v soutěži Zlatá koruna 3 zlaté a 3 stříbrné koruny

  Díky pandemii koronaviru byl loňský rok náročný pro všechna odvětví. V bankovnictví bylo nutné se přizpůsobit situaci, a proto zde velkou roli hrála digitalizace služeb. I proto jsme dělali maximum proto, abyste s našimi produkty i službami byli maximálně spokojení a mohli jsme vám být blíž než kdy jindy. Jsme proto moc rádi, že i v letošním ročníku prestižní soutěže Zlatá koruna se nám podařilo díky vám získat celkem 6 ocenění. Zlatou korunu získal náš Běžný účet, Spořicí účet HIT a v Ceně podnikatelů získal první místo Podnikatelský běžný účet. Stříbrnou korunou ocenila odborná porota naši Minutovou půjčku, Podnikatelský běžný účet a v Ceně veřejnosti si druhé místo vybojoval také náš Běžný účet zdarma a bez podmínek. Děkujeme, že jste s námi.

 • Equa bank získala ocenění v kategorii Innovations v soutěži Mastercard Awards

  Equa bank obdržela v soutěži Mastercard Awards významné ocenění v kategorii Innovations. Ocenění reflektuje vysokou klientskou přívětivost v oblasti plateb na internetu. Důkazem klientské přívětivosti je například největší podíl plateb kartou na internetu bezpečně ověřených aplikací banky podporující biometrii a další prvenství, která vedou k zajištění bezpečnosti plateb na internetu klientsky příjemnou cestou.

 • Běžný účet od Equa bank nejlepším bankovním osobním účtem roku 2020

  V lednu 2021 byly vyhlášeny výsledky soutěže Finanční produkt roku 2020, kterou pořádá společnost Scott & Rose, provozovatel finančního portálu Finparáda.cz. Equa bank získala nejvyšší ocenění v kategoriích Finanční společnost roku 2020 a Cena veřejnosti roku 2020 (Běžný účet). Se svým Běžným účtem se dále umístila na 1. místě v kategorii Bankovní osobní účty, s účtem pro podnikatele na 1. místě v kategorii Bankovní účty pro fyzické osoby podnikatele a 3. místo získala za Spořicí účet HIT v kategorii Spořicí účty do 300 tis. Kč.

2020

 • Letos jsme díky vám získali v soutěži Zlatá koruna 8 ocenění

  I v loňském roce jsme dělali maximum proto, abyste s našimi produkty i službami byli maximálně spokojení. Jsme proto moc rádi, že i v letošním ročníku prestižní soutěže Zlatá koruna se nám podařilo díky vám získat celkem 8 ocenění. Zlatou korunu získal náš Běžný účet a Spořicí účet HIT, Stříbrnou korunou ocenila odborná porota náš Podnikatelský běžný účet, RePůjčku a získali jsme  i druhé místo za Podnikatelský běžný účet v kategorii Cena podnikatelů. Bronzovou korunu si ze soutěže odnesla naše Mobilní aplikace, Zlatá platební karta a odnesli jsme si i třetí místo za Běžný účet v kategorii Cena veřejnosti. Děkujeme, že jste s námi.

2019

 • Mobilní aplikace Equa bank získala opět první místo v soutěži WebTop100

  Odborná porota ocenila naši mobilní aplikaci 1. místem v kategorii Mobilní řešení v soutěži WebTop100. V porotě největší soutěže digitálního marketingu zasedlo více než 50 odborníků na digitální marketing v ČR.

 • V letošním ročníku soutěže Zlatá koruna jsme získali celkem 7 ocenění

  V letošním ročníku prestižní soutěže Zlatá koruna jsme získali celkem 7 ocenění. Zlatou korunu získala naše Minutová půjčka v kategorii Úvěry. Stříbrnou korunou ocenila odborná porota náš Běžný účet (kategorie Účty) a Běžný účet Rodinná firma (kategorie Podnikatelské účty).
  Bronzovou korunu si ze soutěže odnesl náš Podnikatelský běžný účet v kategorii Podnikatelské účty, v Ceně veřejnosti ji získal Běžný účet Equa bank a v Ceně podnikatelů ji obdržel Podnikatelský běžný účet Equa bank.

 • Běžný účet od Equa bank nejlepším bankovním osobním účtem r. 2018

  Specializovaný finanční portál Finparáda.cz vyhlásil výsledky 8. ročníku soutěže Finparáda.cz – Finanční produkt roku. V kategorii bankovních osobních účtů se již podruhé na prvním místě umístil Běžný účet od Equa bank. V kategorii „Hypotéky“ obsadila Equa bank 3. místo s produktem „Účelová hypotéka“. Více informací o výsledcích soutěže najdete zde

2018

 • Equa bank je nejúspěšnější bankou v soutěži Zlatá koruna 2018

  V letošním ročníku získala Equa bank celkem 7 ocenění. Equa bank se stala nejúspěšnější bankou v letošním ročníku prestižní soutěže Zlatá koruna a odnesla si hned 7 ocenění.
  Od odborné poroty získala dvě zlaté medaile za Minutovou půjčku a Běžný účet zdarma
  ​​​​​​​a bez podmínek, stříbrné ocenění si odnesl Podnikatelský běžný účet a bronzové ocenění získaly Malý podnikatelský úvěr se zárukou Evropského investičního fondu a unikátní mobilní bankovnictví nové generace. Detailní informace naleznete v naší tiskové zprávě.

 • Vyhráli jsme 1. místo v kategorii "Běžné účty" s produktem "Běžný účet"

  V úterý 30. ledna 2018 vyhlásila společnost Scott & Rose, provozovatel finančního portálu Finparáda.cz, výsledky sedmého ročníku soutěže Finanční produkt roku 2017. ​​​​​​​Náš Běžný účet opět získal 1. místo v oblasti "Běžných účtů". Kompletní výsledky naleznete v tiskové zprávě.

 • Equa bank sbírá ceny: stala se Bankou zákazníků 2018

  Equa bank získala hned dvě prestižní ocenění. V soutěži Banka roku™ vyhrála novou kategorii a stala se Bankou zákazníků 2018. V soutěži WebTop100, která oceňuje nejlepší projekty digitálního marketingu, vyhrála se svojí aplikací mobilního bankovnictví kategorii Mobilní řešení. Více se dozvíte v naší tiskové zprávě.


2017

 • V soutěži Zlatá koruna jsme získali 6 medailí

  Equa bank získala v soutěži Zlatá koruna, která oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu, celkem 6 medailí. Kladná hodnocení produktů Equa bank vyjadřovali nejen odborníci, ale i široká veřejnost. Právě veřejnost zvolila na internetu Běžný účet Equa bank jako druhý nejlepší produkt roku. Hlasující podnikatelé projevili spokojenost s Podnikatelským účtem Equa bank a rozhodli, již třetí rok po sobě, o jeho umístění na druhém místě. Odborná porota dále přidělila zlatou medaili Minutové půjčce a Zlaté kartě od Equa bank, další stříbrnou medaili Běžnému účtu a bronzovou medaili Podnikatelskému účtu. 

 • V projektu Nejvstřícnější banka roku 2016 jsme se umístili na třetím místě

  Nejvstřícnější bankou za rok 2016 se stala poprvé v historii hodnocení Air Bank. Tato banka nahradila na první pozici Fio banku, která byla v minulosti pětinásobným vítězem tohoto hodnocení. Na třetím místě se usadila Equa bank. Kompletní výsledky projektu se můžete dočíst v tiskové zprávě.

2016

 • Již potřetí jsme obhájili v soutěži Zlatá koruna Cenu veřejnosti

  V soutěži Zlatá koruna, která oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu, jsme získali celkem 6 medailí. Kladná hodnocení produktů Equa bank vyjadřovali nejen odborníci,
  ale i široká veřejnost. Právě veřejnost zvolila na internetu Běžný účet Equa bank jako nejlepší produkt roku. Hlasující podnikatelé projevili spokojenost s Podnikatelským účtem Equa bank a rozhodli, již druhý rok po sobě, o jeho umístění na druhém místě. Podnikatelský účet hodnotila stejně i odborná porota, která přitom druhé místo přisoudila také Běžnému účtu, Zlaté platební kartě a Minutové půjčce.

 • Umístili jsme se třikrát na stupních vítězů v soutěži „Finparáda.cz – Finanční produkt roku 2016“

  Finparáda.cz vyhlásila výsledky šestého ročníku soutěže „Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2016". V soutěži, do které jsou automaticky zařazeny všechny finanční produkty vybraných typů, které jsou v Česku nabízené bankami, pojišťovnami, penzijními a investičními společnostmi, jsou vyhlašovány vždy tři nejlepší produkty v každé kategorii.
  ​​​​​​​Náš Běžný účet získal nejenom 1. místo v kategorii „Bankovní osobní účty“, ale i Cenu veřejnosti. Spořicí účet HIT obsadil 3. místo v kategorii „Spořicí účty“.

2015

 • V soutěži Zlatá koruna jsme získali celkem šest ocenění

  Equa bank získala ve finanční soutěži Zlatá koruna celkem 6 medailí. S našimi produkty jsme uspěli jak u odborníků, tak u široké veřejnosti. Na nejvyšší stupeň jsme vystoupili v Ceně veřejnosti, a to s produktem Běžný účet Equa bank. Zlatou korunu jsme získali také v kategoriích Úvěry a Hypotéky. Uspěli jsme i s naší platební kartou, která získala druhé místo. Na stříbrné příčce jsme se umístili v Ceně podnikatelů. Šesté ocenění v podobě bronzové koruny jsem získali v kategorii Účty.
 • Získali jsme 2. místo v soutěži Klientsky nejpřívětivější banka 2015

  V ceně Hospodářských novin v sedmém ročníku výzkumu Nejlepší banka jsme získali druhé místo v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka roku 2015. V rámci hodnotících kritérií se vychází zejména z nákladů na vedení účtu, poplatků, úroků na spořících účtech a termínovaných vkladech, ale i úročení hypoték a spotřebitelských úvěrů.

2014

 • 3 oceněné produkty v soutěži serveru Finparáda.cz

  V soutěži Finanční produkt roku 2014 serveru Finparáda.cz jsme se s našimi produkty dostali do předních příček. Získali jsme 2. místo za Běžný účet a za Hypotéku na bydlení, na 3. místě jsme se umístili s naším Spořicím účtem.
 • Ocenění za nejlepší retailovou bankou roku 2014

  Renomovaný světový časopis World Finance vyhodnotil Equa bank jako nejlepší retailovou banku v ČR pro rok 2014. Ocenění získala Equa bank za dlouhodobou kvalitní a transparentní práci při plnění přání a požadavků více než 100 000 klientů. World Finance hodnotil úroveň moderních bankovních metod v podobě internetového a mobilního bankovnictví, rozsah nabídky produktů a služeb, bankovní inovace a vztahy se zákazníky. Porotci magazínu World Finance ocenili i rozšiřující se síť poboček.
 • Stříbro v soutěži Banka roku 2014

  Equa bank se stala druhou nejdynamičtější bankou na českém trhu v prestižní soutěži Fincentrum Banka roku 2014 v kategorii „Nejdynamičtější banka roku 2014“. 
  Banka pokračovala i v roce 2014 s rozšiřováním nabídky produktů a služeb klientům z řad občanů i z řad podnikatelů. Např. začátkem roku odstartovala úspěšnou kampaň Vracíme poplatky, kdy klientům bank vrátila v případě refinancování hypoték nebo půjček poplatky, které zaplatili za vedení úvěru své původní bance.
 • Stali jsme se klientsky nejpřívětivější bankou roku

  V soutěži Nejlepší banka 2014 jsme získali první místo v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka roku. Ocenění Klientsky nejpřívětivější banka roku získává banka, která vyniká mezi kritérii z klientského pohledu. Těmi jsou náklady na vedení účtu, sankční a mimořádné poplatky, sazby, poskytované produkty, poskytované služby, dostupnost a samozřejmě komunikace s klienty.
 • Zákazníci rozhodli: nejoblíbenější účet má Equa bank

  Náš běžný účet je nejvíce oceňovaný podle prestižní ankety Zlatá koruna. Cenu veřejnosti získal díky hlasování více než 100 900 lidí, kteří vybírali mezi 588 produkty. U klientů zabodovaly například výběry ze všech bankomatů zdarma a možnost vedení účtu zcela bez poplatků.
 • Dvě zlaté a dvě stříbrné pro úvěry, hypotéky a kartu

  Uspěli jsme také u odborné poroty. Získali jsme dvě 1. místa: za RePůjčku mezi úvěry a za Refinancování mezi hypotékami. Refinancování hypoték - Vracíme poplatky zároveň obdrželo stříbrnou medaili jako novinka roku. Naší Bezkontaktní kartě patří 2. místo mezi platebními kartami.

2013

 • Finanční produkty roku najdete v Equa bank

  Na stupních vítězů jsme nechyběli ani v soutěži Finanční produkt roku 2013 serveru Finparáda.cz. Získali jsme 1. místo za Běžný účet a další 1. místo za Spořicí účet. 
  Úspěšnou sbírku doplnila Účelová hypotéka se 3. místem.
 • 3 medaile pro RePůjčku, Refinancování a Běžný účet

  V anketě Zlatá koruna jsme brali tři ocenění. Mezi úvěry vyhrál na českém trhu ojedinělý koncept Refinancování spotřebitelských půjček – RePůjčka. Dále jsme získali dvě bronzové koruny: za Běžný účet a také za Refinancování hypotéky v kategorii úvěry.

2012

 • Skokani roku

  Cena Nejdynamičtější banka roku patří bance, která podle odborné poroty v posledním roce nejvýrazněji zlepšovala své služby. V této kategorii jsme dosáhli na třetí místo. Cenu vyhlašuje společnost Ernst & Young.
 • Druhý nejlepší bankovní web

  Odborná porota ocenila naše webové stránky 2. místem mezi bankovními weby v soutěži WebTop100. Největší soutěž digitálního marketingu srovnává kvalitu a důvěryhodnost webů firem v ČR.