• Nakupujte na internetu bezpečněji s E-PINem

  Chraňte své online platby kartou prostřednictvím chytrého ověření. Jedná se o nový standard zabezpečení, vycházející z legislativy Evropské unie, ke kterému budete vždy potřebovat svůj mobilní telefon.


  Online platby ověříte buď přes naši mobilní aplikaci, nebo pomocí autorizačního SMS kódu a tzv. E-PINu, který si předem nastavíte ve svém mobilním nebo internetovém bankovnictví. Jak nastavit E-PIN se dozvíte v sekci „Často kladené dotazy“ nebo níže ve videu.


  Stáhněte si naši mobilní aplikaci pro iOS nebo Android.


 • Jak probíhá ověřování?

  Ověřování plateb kartou na internetu bude využívat technologii Mastercard® Identity Check, která analyzuje všechny online platby kartou a rozhoduje, jestli je třeba je ověřit.


  Pokud ano, a vy používáte mobilní bankovnictví, proběhne ověření přímo tam – stejně jako když platíte z mobilu (otiskem prstu, rozpoznáním obličeje nebo přihlašovacím kódem).


  Pokud nemáte mobilní bankovnictví, vyzve vás stránka obchodníka k zadání autorizačního kódu z SMS a E-PINu. 
  E-PIN si nastavíte v internetovém nebo mobilním bankovnictví v sekci „Karty“.

 • S naší mobilní aplikací jsou platby online jednodušší

  Nechcete pokaždé přepisovat autorizační SMS kódy a zadávat E-PIN nebo další hesla? Začněte používat naši mobilní aplikaci – je to jednodušší a přesto bezpečné.


  Stačí se běžným způsobem přihlásit do aplikace, mít nastavený autorizační telefon pro potvrzování plateb a povolené oznámení z mobilní aplikace. Jak telefon správně nastavit se dozvíte v „Často kladených dotazech“.


  Chytré ověření nastavíte zároveň pro platby kartou na internetu, přihlášení do internetového bankovnictví a autorizaci tuzemských převodů zadaných v internetovém bankovnictví. Návod k přihlášení do internetového bankovnictví najdete zde.
   

  Stáhněte si naši mobilní aplikaci pro iOS nebo Android. • Využívám internetové bankovnictví

  Nastavte si v internetovém bankovnictví, co je třeba:


  1. přihlaste se do internetového bankovnictví,

  2. přejděte do záložky "Karty - Nastavení",

  3. klikněte na řádek "Změnit E-PIN",

  4. zvolte si E-PIN pro potvrzení plateb na internetu a znovu ho potvrďte.


  Při přesměrování na platební bránu obchodníka během nákupu, stačí, když vyplníte zvolený E-PIN a potvrdíte autorizačním SMS kódem.

 • Často kladené dotazy

  Nenajdete-li odpověď na svoji otázku, neváhejte kontaktovat naše Klientské centrum na telefonním čísle 222 010 222.

  Jak a kde si nastavím E-PIN v internetovém bankovnictví?
  1. Přejděte v internetovém bankovnictví na záložku Karty a kliknutím na ikonu nastavení nebo číslo aktivní karty se dostanete do nastavení vaší karty:


   
  2. Na konci seznamu zvolte položku změnit E-PIN:


   
  3. Nastavte si svůj E-PIN, může mít 4 – 8 čísel:


   
  4. Potvrďte heslem a autorizační SMS a máte hotovo:  Co dělat, když si zablokuju E-PIN?
  Zablokovaný E-PIN se automaticky odblokuje druhý den. Pokud nemůžete čekat, můžete využít pro ověření naši mobilní aplikaci, případně se obraťte na klientské centrum.


  Jaké platby kartou na internetu vyžadují ověření přes Mastercard ID Check?
  Všechny platby kartou na internetu v EU prochází interním hodnocením rizikovosti. Po tomto vyhodnocení platbu buď schválíme nebo si vyžádáme vaše ověření.


  Jak a kde si nastavím E-PIN ve svém mobilním a internetovém bankovnictví?
  E-PIN si nastavíte po přihlášení do svého internetového bankovnictví v záložce Karty nebo v mobilním bankovnictví na vašem profilu v záložce Karty.


  Jak si zapnu oznámení v mobilní aplikaci Equa bank?
  Po přihlášení klikněte na svůj profil (spodní lišta vpravo), přejděte do „Nastavení“ (levý horní roh) a v sekci „Služby“ povolte v „Nastavení oznámení“ zasílání oznámení prostřednictvím mobilní aplikace.
  Jak si nastavím svůj telefon jako preferovaný pro platby na internetu?
  Ve svém profilu v mobilní aplikaci najděte záložku „Nastavení“ a v sekci „Zabezpečení“ klikněte na řádek „Nastavit preferovaný telefon“ a zvolte svůj mobil jako preferovaný telefon pro placení mobilem online.


  Jaký je rozdíl mezi PIN a E-PIN?
  PIN slouží k potvrzování plateb při výběrech z bankomatu a při platbách kartou v místě prodeje. E-PIN je určen pouze pro placení kartou na internetu.


  Může být PIN a E-PIN stejné číslo?
  Ano, tyto dva kódy jsou na sobě nezávislé a mohou být tedy shodné.

  Nenašli jste, co jste hledali? Podívejte se na další často kladené otázky, které se vztahují k platbám na internetu.